Ako každý rok, aj teraz privítala jedna s najstarších klubových akcií na Slovensku svojich skalných, ale aj nových fanúšikov. Zišli sa tu kamaráti zlatokopi a zlatokopky z celého Slovenska. Počasie nám prialo, gulášik od Dušana bublal v kotliku a pre vegetariánov bol nachystaný šťavelový šalát...teda mal byť, ale šťavel sme žiaľ nenašli...
No aj tak sa mohli začať prvé vyraďovacie kolá. Po predošlých skúsenostiach s nestabilnými klaimami na kamenistom brehu "Zlatého jazera" na našom klaime na Ihráči sme sa rozhodli že tento rok skúsime niečo nové a dali sme si zhotoviť ocelové stojky na nosné dosky klaimov. Pomohlo to síce k stabilite, ale umiestnovanie klaimov do kamenistého brehu jazera nám dalo aj tak zabrať a museli sme sa často občerstvovať roznymi tekutinami. Námaha sa nám ale vyplatila a nezaznamenali sme žiadne protesty voči stabilite ako po v predošlom roku. Súťaže prebiehali v oficialnych, ale aj neoficiálnych kategóriách. Tie neoficiálne boli pre divákov, ale aj pre súťažiacich, asi najväčším prekvapením. Prvou z nich bola súťaž "Zámotok". Vybraní hosťujúci kamaráti-zlatokopi sa postavili pred pridelené klaimi a potom im boli strečovou fóliou zabalané ruky tak aby ich mali pripažené k telu. Trochu to pripomínalo akoby klaimi obsadilo 10 tuleňov, kedže dlane všetkým "zámotkom" trčali spod fólie ako plutvy. Začalo sa ryžovať a poviem vám, kto to nevidel, môže lutovať že tam nebol. Súťažiaci museli ryžovať zlato, ba čo viac ešte sa aj vyslobodiť z plastoveho obalu.
Pre zmiernenie utrpenia mali súťažiaci v ústach farbiace lízatko. Až ked boli úplne volní časomiera zastavila čas.
Ladnosť pohybov, novátorska ryžovacia technika a humorné situácie boli iste spríjemnením náročného súťažného dňa pre všetkých. Druhou neoficialnou súťažou bolo ryžovanie v kanadskej klasickej miske s plochým dnom. Súťažili "pretekári" Joe-Joe, Miťo a Braňo. Joe-Joe, ako skúsený harcovník, s prehľadom túto neoficiálnu kategóriu vyhral a s dvojzlatinkovým náskokom zanechal za sebou oboch kremničanov. Bol to vlastne test ryžovania v kanadskej miske, ktoré SAZ zakúpil aby túto panvicu spopularizoval medzi slovenskými zlatokopmi. Na medzinárodných súťažiach sa takáto panvica začína čoraz viac používať v roznych kategóriach. Zostáva nám len trénovať a veriť že každou ďaľšou súťažou s touto panvicou si svoje zručnosti budeme len zlepšovať.